Designer: Joomla 3.2 Templates
Hromadná sabráž sektov v Banskej Bystrici Finančné poradenstvo Slovenské rekordy Finančné poradenstvo

Výhody doplnkového dôchodkového sporenia - III. pilier

  • Súkromné sporenie je predmetom dedenia 
  • Príspevok zamestnávateľa
  • Fondy podľa vlastného výberu

Doplnkové dôchodkové sporenie predstavuje III. pilier sociálneho zabezpečenia na Slovensku, založený na báze dobrovoľnosti. Jeho hlavným cieľom je umožniť tým, ktorí sa ho zúčastnia, zvýšený dôchodok, a to najmä prostredníctvom príspevku zamestnávateľa.

Sporenie v III. pilieri poskytuje doplnkový príjem v starobe, v invalidite, ako aj v dôsledku skončenia výkonu prác ktoré sú zaradené na základe rozhodnutia orgánu štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva do 3 alebo 4 kategórie alebo je zamestnancom, ktorý je umelec vykonávajúci profesiu tanečníka bez ohľadu na štýl a techniku v divadlách a súboroch alebo je hudobným umelcom, vykonávajúcim profesiu hráča na dychový nástroj.

Princíp doplnkového dôchodkového sporenia je založený na zhromažďovaní finančných prostriedkov formou príspevkov účastníka a zamestnávateľa a hospodárení s týmito príspevkami. Následne po splnení stanovených podmienok a na základe žiadosti účastníka bude vyplácaná niektorá z dávok doplnkového dôchodkového sporenia.

Kontakt:
0905 292 324
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Sunday the 13th. © Copyright 1996-2020 Igor Svítok, Všetky práva vyhradené!.