Designer: Joomla 3.2 Templates
Hromadná sabráž sektov v Banskej Bystrici Finančné poradenstvo Slovenské rekordy Finančné poradenstvo

Mladí ľudia do veku 35 rokov, pokiaľ sú zamestnanci by mali rozhodne vstúpiť do II. piliera a prilepšiť si tak k dôchodku. Sociálna poisťovňa bude voči dôchodcom štedrejšia. Tiež z demografického hľadiska dochádza k starnutiu obyvateľstva. Podľa štatistík bude Slovensko patriť k najstarším krajinám v Európy. dochodky by mali klesnúť. A tak prilepšenie z II. piliera je na mieste. Národný program uvažuje o tom, že aj zamestnávatelia by mohli prispievaž zamestnancom do druhého piliera. Táto forma je jednou z možností na tvorbu úspor  na dôchodok. Treba mať na zreteli aj to, že ten kto už do druhého piliera vtúpil, ale sa tomu nevenuje, tak by si mal pozrieť kde si šporí. V II. pilieri poskytuje svoje služby totižto 6 dôchodkových správcovských spoločností (DSSiek). Pri výbere správcu a dôchodkového fondu má sporiteľ na výber celkom 20 dôchodkových fondov.

Porfólio si môžete pozrieť na https://dss.nn.sk/ Odporúčame pri zmene dôchodkového fonfu návštevu Sociálnej poisťovne, kde musíte osobne požiadať o tzv. akceptačný list. tento vám tu vydajú na počkanie.

V 2017 sa z celkového odvodu na dôchodkové poistenie vo výške 18 % hrubého príjmu odvádzali do druhého piliera 4 % a zvyšných 14 % zostalo v Sociálnej poisťovni. Od tohto roku sa sadzba povinných príspevkov každoročne zvyšuje o 0,25 %. V roku 2017 to bolo 4,25 % z vymeriavacieho základu, v roku 2018 už 4,50 % . Do roku 2024 to bude 6 %, a tá výška sa bude uplatňovať vzostávajúcich rokoch. Treba si uvedomiť že vstupom do II. piliera sa človek nevzdáva budúceho dôchodku od štátu.

Kontakt:
0905 292 324
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Monday the 10th. © Copyright 1996-2020 Igor Svítok, Všetky práva vyhradené!.